1. Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonası

Ana Sayfa » Dünyadan Haberler » 1. Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonası
Paylaş
Tarih : 31 Temmuz 2014 - 16:46

İLK GÜN 2 BRONZ MADALYA

Dünya Tekvando Federasyonu (WTF) tarafından ilk kez düzenlenen ve 63 ülkeden 578 sporcunun mücadele ettiği 1. Dünya Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’nın ilk gününde Türkiye, 2 madalya kazandı. Şampiyonanın ilk gününde 5 sporcu ile tatamiye çıkan Yıldız Tekvando Milli Takımımız’da bayanlar 33 kiloda Emine Göğebakan ve 37 kiloda İrem Bekdaş bronz madalyanın sahibi oldu.

Bayanlar 37 Kg’da tatemiye çıkan İrem Bekdaş, ilk turda ürdünlü rakibini, ikinci turda ise İngiliz rakibini yendi. Çeyrek finalde Amerikalı rakibini de şampiyona dışına iten İrem, yarı finale yükseldi. Yarı finalde İranlı rakibine 17-4 yenildi. Bu sonuçların ardından İrem Bekdaş bronz madalya kazanarak Dünya Üçüncüsü oldu.

Bayanlar 33 Kg’da mücadele eden Emine Gögebakan ilk turu maç yapmadan bay geçti. ikinci turda Meksikalı, çeyrek finalde ise İranlı rakibini yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Fransız rakibine 2-1 yenildi. Bu sonuçların ardından Emine Göğebakan bronz madalya kazanarak Dünya Üçüncüsü oldu.

Bayanlar 29 Kg’da Edanur Koç ilk maçında İngiliz rakibine yenilerek şampiyonaya veda etti.

Erkekler 33 Kg’da Okan Dinçsoy ilk turda Koreli rakibine yenilerek elendi. 37 Kg’da Fatih Hızlı ilk turu maç yapmadan bay geçti. Sporcumuz, ikinci turda Kolombiyalı rakibini geçmesine rağmen, üçüncü turda İtalyan rakibine üstünlük sağlayamayınca elendi.

Şampiyonanın ikinci gününde erkekler 41 kiloda Ahmet Özçiçekler, 45 kiloda Mertcan Dolmacı ve 49 kiloda Özgür Mutluca ile bayanlar 41 kiloda Hilal Şimşek ve 44 kiloda İrem Erdoğan madalya için mücadele edecek.

2. Günde Yıldızlardan 3 Bronz Madalya

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından ilk kez organize edilen Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonası 24 – 27 Temmuz 2014 tarihleri arasında Azerbaycan’ın Bakü şehrinde yapılıyor.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de devam eden 1. Dünya Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’nın ikinci gününde Türk sporcular 3 bronz madalyanın sahibi oldu.

Dünya Tekvando Federasyonu (WTF) tarafından ilk kez düzenlenen ve 63 ülkeden 578 sporcunun mücadele ettiği 1. Dünya Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’nın ikinci gününde Türkiye, 3 madalya kazandı. Şampiyonanın ilk gününde 2 bronz madalya kazanan Türkiye, ikinci gün 3 bronz madalyayı daha elde ederek madalya sayısını 5’e çıkardı.

Bayanlar 41 kiloda ülkemizi temsil eden Hilal Şimşek, ilk turda İranlı Nafiseh Reisi’yi 4-2, ikinci turda Amerikalı Daniella Wassell’i 2-0 ve çeyrek finalde Azeri Diana Gadhzalieva’yı 7-0 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Tayvanlı Jeih Die Chen’e 8-4 mağlup olan Hilal Şimşek, Dünya üçüncüsü oldu.

Bayanlar 44 kiloda İrem Erdoğan, ilk turda İspanyol Noela Corral Madrid’i 11-4 yendikten sonra ikinci turda Brezilyalı Dangela Guimares’ 9-8, çeyrek finalde ise Belaruslu Milana Siarkova 7-1 mağlup etmeyi başardı. İrem Erdoğan, yarı finalde Letonyalı Tarvida Jolanta’ya 6-2 mağlup olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Erkekler 45 kiloda mücadele eden Mertcan Dolmacı, Kenyalı rakibinin maça çıkamaması sonucunda ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda Slovak Michal Matiko’yu 20-3, çeyrek finalde ise Filipinler Raymundo Alombro’yu 17-14 mağlup etti. Yarı finalde Rus Vladislav Moiseev’le karşılaşan Mertcan Dolmacı, rakibine 15-10 yenilerek Dünya üçüncüsü oldu.

Tatamiye çıkan diğer sporcularımızdan erkekler 41 kiloda Ahmet Özçiçekler ilk turda İngiliz Owen Turner’ı 22-10 yendikten sonra ikinci turda Hindistan’dan Abdul Wahid’e 12-9 yenilerek elendi. 49 kiloda ülkemizi temsil eden Özgür Mutluca ise ilk turda Amerikalı Austin Tran’a 15-12 mağlup olarak şampiyonaya veda etti.

Şampiyonanın 3. gününde erkekler 53 kiloda Bahattin Babat ve 57 kiloda Samet Erkovan ile bayanlar 47 kiloda Sefa Ceren Koyuncu, 51 kiloda Tuğba Yılmaz ve 55 kiloda Aleyna Yılmaz madalya için mücadele edecek.

Türkiye, şampiyonanın ilk gününde bayanlar 33 kiloda Emine Göğebakan ve 37 kiloda İrem Bekdaş ile 2 bronz madalya kazanmıştı.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de devam eden 1. Dünya Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’nın üçüncü gününde Türk sporcular 2 altın, bir bronz madalya kazandı.

Dünya Tekvando Federasyonu (WTF) tarafından ilk kez düzenlenen ve 63 ülkeden 578 sporcunun mücadele ettiği 1. Dünya Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’nın üçüncü gününde Türkiye, 2 altın, 1 bronz madalya kazandı. Şampiyonanın ilk iki gününde 5 bronz madalya kazanan Türkiye, üçüncü gün 2 altın, 1 bronz madalya daha elde ederek madalya sayısını 8’e çıkardı.

Bayanlar 51 Kg’da Tuğba Yılmaz ile 55 Kg’da Aleyna Yılmaz Dünya Şampiyonu olarak altın madalya kazanırken, yine bayanlar 47 Kg’da Sefa Ceren Koyuncu da bronz madalya kazandı.

Bayanlar 51 kiloda Tuğba Yılmaz, ilk turda Alman Janina Grünhagen’i 17-0 yendikten sonra ikinci turda İtalyan Assunta Cennamo’yu 18-2, çeyrek finalde ise Rus Alina Sadvakas’ı 17-5 mağlup etmeyi başardı. Sporcumuz, yarı finalde Hırvat Ana Taslak’ı 7-4 mağlup ederek finale yükseldi. Finalde Fransız Imen Ben Hassine’yi 6-2 yenen Tuğba Yılmaz Dünya Şampiyonu oldu.

Bayanlar 55 kiloda ülkemizi temsil eden Aleyna Yılmaz, ilk turda İspanyol Natalia Moreno Garcia’yi, çeyrek finalde ise Koreli Seol-Hwa Yun’u 19-7 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Amerikalı Anya Sagovnovic’i 15-4 mağlup eden sporcumuz adını finale yazdırdı. Finalde Rus Anna Batsaeva’yı 12-4 yenen Aleyna Yılmaz Dünya Şampiyonu oldu.

Bayanlar 47 kiloda mücadele eden Sefa Ceren Koyuncu, ilk turda Filipinler’den Rryshel Jasmıne Ramirez’i 6-5, çeyrek finalde ise Amerikalı Kamille Carbon’u 24-14 mağlup etti. Yarı finalde Tayvanlı Guan Ji Wu ile karşılaşan Sefa Ceren Koyuncu, rakibine 19-18 yenilerek Dünya Üçüncüsü oldu.

Tatamiye çıkan diğer sporcularımızdan erkekler 57 kiloda Samet Erkovan ilk turda Gürcü İlia Chichilidze’yi 22-4 yendikten sonra çeyrek finalde Meksikalı Emiliano Cruz’a 26-15 yenilerek elendi. 53 kiloda ülkemizi temsil eden Bahattin Babat ise ilk turda Hırvat Rino Markovic’i yenmesine rağmen ikinci turda Fransız Anthony Carre’ye 10-2 mağlup olarak şampiyonaya veda etti.

Milli Takım antrenörlerimizden Mehmet Çekem ve Mücahit Altıner de en iyi antrenör seçilerek altın madalya ile ödüllendirildiler.
Şampiyonanın 4. gününde erkekler 61 kiloda Hüseyin Kartal, 65 kiloda Hacı İsmail Öztekin ve +65 kiloda Muhammed Emin Açıkgöz ile bayanlar 59 kiloda Huri Korkut ve +59 kiloda Aylin Kaya madalya için mücadele edecek.

Türkiye, şampiyonanın ilk iki gününde bayanlar 41 kiloda Hilal Şimşek, 44 kiloda İrem Erdoğan, 33 kiloda Emine Göğebakan ve 37 kiloda İrem Bekdaş ile erkekler 45 kiloda mücadele eden Mertcan Dolmacı ile 5 bronz madalya kazanmıştı.

SON GÜN 2 BRONZ MADALYA DAHA

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de devam eden 1. Dünya Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’nın son gününde Türk sporcular 2 bronz madalya daha kazandı.

Dünya Tekvando Federasyonu (WTF) tarafından ilk kez düzenlenen ve 63 ülkeden 578 sporcunun mücadele ettiği 1. Dünya Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’nın son gününde Türkiye, 2 bronz madalya kazandı. Şampiyonanın ilk üç gününde 2 altın, 6 bronz madalya kazanan Türkiye, son gün 2 bronz madalya daha elde ederek madalya sayısını 10’a çıkardı.

Bu sonuçların ardından Türkiye, bayanlarda Dünya İkinciliğini elde etti.

Erkekler +65 Kg’da ülkemizi temsil eden Muhammed Emin Açıkgöz ilk turda Moldovalı Alexandr Lupu’yu 10-6, ikinci turda Ukraynalı Mykyta Turgan’ı 18-6 yenerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Polonyalı Aleksander Rochowiak’ı 21-8 yenen Muhammed Açıkgöz, yarı finalde İranlı Amirhossein Voghouei Azar’a 14-7 yenilerek bronz madalya kazandı ve Dünya Üçüncüsü oldu.

Erkekler 61 Kg’da tatemiye çıkan Hüseyin Kartal ilk turda Kazak Yerkebulan Shamshidin’i 17-5, çeyrek finalde Sırp Marko Markoviç’i 21-15 yenerek yarı finale çıktı. Yarı finalde İranlı Mehrdad Khazaeipool’a 10-4 yenildi. Bu sonuçla Hüseyin Kartal bronz madalya kazanarak Dünya Üçüncüsü oldu.

Erkekler 65 Kg’da Hacı İsmail Öztekin ilk turda Ekvadorlu Peter Hurtado’yu 12-9 yenmesine rağmen çeyrek finalde İranlı Mohammad Amin Pouladi’ye 33 -19 yenilerek elendi.

Bayanlar 59 Kg’da Huri Korkut ilk turda Meksikalı Miriam Lizeth Perez’i 10-8, ikinci turda Libyalı Jane Dib’i 13-1 yendi. Çeyrek finalde Hırvat Kristina Cerina’ya 23-11 yenilen sporcumuz şampiyonaya veda etti.

Bayanlar +59 Kg’da mücadele eden Aylin Kaya ilk turda İspanyol Paula Homar Gonzales’i 26-2 ile geçtikten sonra çeyrek finalde Rus Anastasia Baklanova’ya 15-8 yenilerek elendi.

Türkiye, şampiyonanın ilk üç gününde bayanlar 51 kiloda Tuğba Yılmaz ve 55 kiloda Aleyna Yılmaz ile iki altın madalya kazanırken, yine bayanlar 47 kiloda Sefa Ceren Koyuncu, 41 kiloda Hilal Şimşek, 44 kiloda İrem Erdoğan, 33 kiloda Emine Göğebakan ve 37 kiloda İrem Bekdaş ile erkekler 45 kiloda mücadele eden Mertcan Dolmacı ile 6 bronz madalya kazanmıştı.

1. yıldızlar dünya şampiyonası

Dünya Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası – 20-27 Temmuz 2014 – Azerbaycan – Bakü

YILDIZ ERKEKLER YILDIZ BAYANLAR
33 KG
1-Jeon Ming Seo Kore
2-Muhammed Alizade Azerbaycan3-Ranye Drabes Almanya

3-Jorge Fonseca Meksika

29 KG1-Mahla Momenzadeh İran2-Maniva Akbrova Azerbaycan

3-Sofia Zambetti İtalya

3-Elizaveta Rozhina Rusya

37 KG1-Joshua Kosloski ABD2-Andrei Kanaev Rusya

3-Daniel Lopinto İtalya

3-Mohammad Hussein Zahedi İran

33 KG1-Viktoriya Sobko Ukrayna2-Charlotte Chiao Fransa

3-Valeria Gurchenko Rusya

3-Emine Göğebakan Türkiye

41 KG1-Dmitrii Pastukhov Rusya2-Shain Shiasi Dehsouri İran

3-Abdul Wahid Hindistan

3-Arturo Gomez Sahura İspanya

37 KG1-Seterah Chaboki İran2-Jovana Atlagiç Sırbistan

3-İrem Bektaş Türkiye

3-Nargiz Mirzeveya Azerbaycan

45 KG1-Zaid Alhalawani Ürdün2-Moiseev Vladislav Rusya

3-Abdelrahman Elsayed Mısır

3-Mertcan Dolmacı Türkiye

41 KG1-Chen Jeıh Chen Tayvan2-Paola Stracek Hırvatistan

3-Hilal Şimşek Türkiye

3-Daria İsmailova Rusya

49 KG1-Vito Dell’aquıla İtalya2-Ebrahim Safari Soumeeh İran

3-Mohamed Farag Mısır Mısır

3-Muhammedcan Gökçe Almanya

44 KG1-Donya Mohammadi İran2-Jolanda Tarvida Litvanya

3-Mayn Yengele Coran Filipinler

3-İrem Erdoğan Türkiye

53 KG1-Lee Il hyeon Kore2-Niko Saarinen Finlandiya

3-Joshua Liu ABD

3-Anthony Carre Fransa

47 KG1-Wu Guan Jıe Tayvan2-Siena Limbu Lingden İngiltere

3-Sefa Ceren Koyuncu Türkiye

3-Olga Kameneva Rusya

57 KG1-Amşr Hussein Kolinavd İran2-Sarmat Tcakoev Rusya

3-Yevgenıy Saıgakov Ukrayna

3-Emiliano Cruz Meksika

51 KG1-Tuğba Yılmaz Türkiye2-Imen Hassane Ben Mısır

3-Denise Langhayı Kanada

3-Ana Taslan Hırvatistan

61 KG1-Mehrdad Khazaeipool İran2-Luis Osorio Meksika

3-Hüseyin Kartal Türkiye

3-Gonzalez Garsia Javier İspanya

55 KG1-Aleyna Yılmaz Türkiye2-Anna Btsaeva Rusya

3-Anya Sagooviçu oldova ABD

3-İlina Volocar Moldova

65 KG1-Myeong Gyun Byun Kore2-Mohammad Amin Pouladi İran

3-Wassin El Jilal Danimarka

3-Ahmed Muhammed Mısır

59 KG1-Kristina Cerina Hırvatistan2-Zahra Rad Shojai İran

3-Teh Yen Hsin Tayvan

3-Abley Simone İngiltere

+65 KG1-Azar Voghoei Amishossein İran2-Nartay Urazbayev Kazakistan

3-Muhammed Açıkgöz Türkiye

3-İslamijon Adkhamov Özbekistan

+59 KG1-Zahra Pouresmaeil İran2-Anastasia Baklanova Rusya

3-Yun Çi Pan Tayvan

3-Della Sassi Fransa

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Grand Prix 3. Seri Müsabakaları Manchester

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından düzenlenen Grand Prix 3. Seri Müsabakaları, İngiltere’nin Manchester şehrinde yapılıyor. 24-26

Poomse Mili Takımımız Dünya Şampiyonasına Hazır

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından düzenlenen 9. Taekwondo Poomse Dünya Şampiyonası 30 Ekim – 2 Kasım 2014 tarihleri arasında Meksika’nın

Grand Prix İngiltere – Manchester

Grand Prix serilerinin üçüncüsü İngiltere’nin Manchester şehrinde 24-26 Ekim 2014 tarihinde yapılacak.Şampiyonaya 9 sporcumuz katılacak. Tarih Saat Faaliyet 24

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI