5. Ümitler Avrupa Şampiyonası Sona Erdi

Ana Sayfa » Dünyadan Haberler » 5. Ümitler Avrupa Şampiyonası Sona Erdi
Paylaş
Tarih : 02 Ekim 2014 - 14:40

Avusturyanın Innsbruck kentinde yapılan 5. Ümitler Avrupa Taekwondo İampiyonasının ilk gününde tatamiye 74kg Muhammed Emin Yıldı, 62kg Esra Özdogan 80kg Berkcan Süngü ve 67kg da Irem Yaman temsil etti. 80kg Berkcan Süngü ve 67kg da Irem Yaman kilolarında AVRUPA ŞAMPİYONU olurken, 74kg Muhammed Emin Yıldız ve 62 kg da Esra Özdogan rakiplerine yenilerek elendiler.

-67 kg İrem Yaman: AVRUPA ŞAMPİYONU
* İlk maçta Alman Schneider, Yanna’yı 13-2 yendi
* Çeyrek Finalde İspanyol Castro Burgos, Cecilia’yı 6-3 yendi
* Yarı finalde Fransız Attoumani, Axelle’yi 5-2 yend,
* Finalde Polonyalı Lis, Katarzyna’yı 2-1 yenerek şampiyon oldu.

80 kg Berkcan Süngü: AVRUPA ŞAMPİYONU
* İlk maçta İsviçrelii Soulimani, Ilir’i 14-2 yendi
* İkinci maçta Sırp Golubovic, Milos’u 12-7 yendi
* Çeyrek finalde Belaruslu Mikhnevich, Pavel’li 12-2 yendi
* Yarı finalde Norveçli Ordemann, Richard’ı 6-5 yendi
* Finalde İspanyol Silva Pazos, Xian’ı 3-0 dan çekilme ile yenerek şampiyon oldu.

57 Kg Dürdane Altunel: AVRUPA İKİNCİSİ
*ilk turda Litvanyalı Gaizauskaite, Gerda’yı 1-0,
*ikinci turda ise Hollandalı Schoenmakers, Bodine’yi 4-1 yendi.
*Çeyrek finalde İsveçli Glasnovic, Nikita’yı 6-2 yendi.
*Yarı finalde de İtalyan Martignani, Licia’yı 4-0’la yendi.
*Finalde Portekizli Cunha, Joana’ya 4-1 yenildi.

87 Kg Mehmet Korucu: AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ
*ilk turda Portekizli Rodrigues, Jose’yi 6-1 yendi.
*Çeyrek finalde Yunanlı Andronikidis, Stylianos Alexandros’u 1-0 yendi.
*Yarı finalde Sırp Jovanov, Drasko’ya altın vuruşta kaybetti.

-62 kg Esra Özdoğan:ELENDİ
* İlk maçta bay çekerek tur atladı
* İkinci turda Gürcü Vashakmadze, Teona’yı 8-0 yendi
* İspanyol Calvo Gomez, Marta’ya 14-4 yenildi ve elendi

-74 kg Muhammet Emin Yıldız :ELENDİ
* İlk maçta Portekizli Ferreira’ya 14-2 yenildi ve elendi.

63 Kg Ömer Ramazan Evez: ELENDİ
ilk turda Yunanlı Manousakidis, Theodoros’u 20-4 yendi.
ikinci turda Hırvat Brecic, Lovre’yi 4-1 yenerek çeyrek finale yükseldi.
Çeyrek finalde İspanyol Perez Polo, Javier’e 17-7 yenilerek elendi.

73 Kg Sude Bulut: ELENDİ
Çeyrek finalde Rus Motuzka, Sofya’ya 6-5 yenilere elendi.

53 Kg Sude Burcu: ELENDİ
Alman Kayhan, Burcin’e 7-1 yenilerek elendi.

68 Kg Berkay Akyol: ELENDİ
İlk Turda İspanyol Longobardi Radford, Eduardo’ya 10-8 yenildi.

54 Kg Mert Erdoğan: ELENDİ
* İlk maçta İsviçreli Maag, Dominik’i 19-7 yendi
* İkinci maçta Litvanyalı Klemas, Andrius’u 12-0 yendi
* Çeyrek finalde Hırvat Maljkovic, Marko’ya 12-11 yenildi.

58 Kg Görkem Sezer: ELENDİ
* İlk maçta bay çekerek tur atladı
* İkinci maçta Rus Iskakov, Zhanat’a 11-7 yenildi.

+87 Kg Kaan Kılıç: ELENDİ
* İlk maçta Alman Bachmann, Alexander’a 13-11 yenildi.

46 Kg Songül İlk: ELENDİ
* İlk maçta Litvanyalı Tarvida, Inese’yi 12-0 yendi.
* İkinci maçta Ukraynalı Romoldanova, Iryna’ya 6-1 yenildi.

49 Kg Sezen Şevik: ELENDİ
* İlk maçta Polonyalı Obrebska’ya 6-5 yenilerek elendi.

+73 Kg’da Nafia Kuş: ELENDİ
* İlk maçta Yunanlı Zampoura, Anastasia’ya 20-12 yenildi.

5. Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası – 26-28 Eylül 2014 İnnsbruck

(5th ETU Europen -21 Taekwondo Championships 26-28 Sept. 2014 İnnsbruck)

ERKEKLER BAYANLAR
54 KG

1-Tortosa Cabrera Jesus

2-Dimitrov Stepan Moldova

3-Maljkovic Marko Hırvatistan

3-Nikitsenka Yahor Belaruz46 KG

1-Kouttouki Kyriaki Kıbrıs

2-Romoldanova Iryna Ukrayna

3-Usenko Polina Rusya

3-Cortegoso Lima, Sara İspanya58 KG

1-Iskakov Zhanat Rusya

2-Gladovic Milos Sırbistan

3-Ketbi Si Mohamed Belçika

3-Forte Rafael Portekiz49 KG

1-Craen Indra Belçika

2-Bogdanovic Tijana Sırbistan

3-Giordano Giulia İtalya

3-Lipcsei Claudia Macaristan63 KG

1-Perez Polo Javier İspanya

2-Crescenzi Simone İtalya

3-Chan De Sir Rusya

3-Pilavakis Ioannis Kıbrıs53 KG

1-Asprogeraka Andriana Yunanistan

2-Vaniamova Ekaterina Rusya

3-Chorbanova Nikol Bulgaristan

3-Nicoli Erica İtalya68 KG

1-Longobardi R. Eduardo İspanya

2-Daurov Kadyrbech Rusya

3-Adnan Karim Hamza Almanya

3-Karunyk Dmytro Ukrayna57 KG

1-Cunha Joana Portekiz

2-Dürdane Altunel Türkiye

3-Rodriguez Torres Rosa İspanya

3-Martignani Licia İtalya74 KG

1-Holubowicz Karol Polonya

2-Quesada Barrera Daniel İspanya

3-Mutak, Marko Hırvatistan

3-Ferreira Julio Portekiz62 KG

1-Calvo Gomez Marta İspanya

2-Gaspa Cristina İtalya

3-Perisic Marija Sırbistan

3-Froemming Anna-Lena Almanya80 KG

1-Berkcan Süngü Türkiye

2-Silva Pazos Xian İspanya

3-Ordemann Richard Norveç

3-Voronovskyy Denys Ukrayna67 KG

1-İrem Yaman Türkiye

2-Lis Katarzyna Polonya

3-Attoumani Axelle Fransa

3-Delidimitri A. Christini Yunanistan87 KG

1-Jovanov Drasko Sırbistan

2-Szypulski Rafal Polonya

3-Mehmet Korucu Türkiye

3-Pryazhnikov Alexey Rusya73 KG

1-Bajic Ana Sırbistan

2-Krzemieniecka Aleksandra Polonya

3-Ble Marie Paule Fransa

3-Motuzka Sofya Rusya+87 KG

1-Silla Arman-Marshall Belarus

2-Bachmann Alexander Almanya

3-Mamuzic Marko İsviçre

3-Metalnikov Aleksandr Rusya+73 KG

1-Babic Violeta Sırbistan

2-Zampoura Anastasia Yunanistan

3-Leyes Ausio Mariona İspanya

3-Bardachenko Olesya Rusya

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yıldızlar 2014 Ankara Şampiyonası 6-7-8-9 Kasım

ANKARA İL TEMSİLCİSİ CANDEMİR EYİGÜN 6-7-8-9 KASIM YILDIZLAR 2014 ANKARA ŞAMPİYONASI İL TEMSİLCİSİ CANDEMİR EYİGÜN’ÜN GENÇLK HİZMAETLERİ

Mamak Kaymakamlığı Cumhuriyet Kupası 30-31 EKİM

MAMAK GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ ’’MAMAK KAYMAKAMLIĞI CUMHURİYET KUPASI’’ MÜSABAKA TALİMATI VE GÖREVLİ HAKEMLER YARIŞMA

Grand Prix 3. Seri Müsabakaları Manchester

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından düzenlenen Grand Prix 3. Seri Müsabakaları, İngiltere’nin Manchester şehrinde yapılıyor. 24-26

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI