Balkan Şampiyonası’nda 41 Madalya

Ana Sayfa » Dünyadan Haberler » Balkan Şampiyonası’nda 41 Madalya
Paylaş
Tarih : 21 Ekim 2014 - 2:18

Milli Taekwondocularımız, Slovenya’nın Maribor şehrinde düzenlenen 16. Balkan Taekwondo Şampiyonası’nda 41 madalya kazandı.
Slovenya’nın Maribor şehrinde düzenlenen şampiyonaya 11 ülkeden 487 sporcu katıldı. Şampiyonada 64 sporcu ile temsil edilen Türkiye, 41 madalya ile önemli bir başarı elde etti. Türkiye, şampiyonayı 10 altın, 14 gümüş ve 17 bronz madalya ile tamamladı. Türkiye, yıldızlar kategorisinde takım halinde şampiyonluğa ulaştı. Büyükler kategorisine ise bir alt kategori olan ümit sporcularla katılan Türkiye, burada da takım halinde ikinci sırayı almayı başardı.

Şampiyonada büyükler kategorisinde Hacı Dicle, Naciye Kaya ve Ecehan Güneş Balkan Şampiyonu oldu. Cihat Çakmak, Barış Dağ ve Aleyna Yıldızdal gümüş madalyanın sahibi olurken Ayşen Gülsüm Altan, Ülkü Yüceer ve Beyzanur Kılıç bronz madalyayı boynuna geçirdi.

Yıldızlar kategorisinde İshak Kaan Yıldırım, Emir Yumurtacı, Yusuf Atasoyu, Aslı Arık, Fatma Sena Tekeli, Vildan Kılıç, Zehra Abay altın madalyanın sahibi oldu. Oğuzhan Baş, Beyazıt Faruk Şan, Ahmet Şamil Soysal, Berkan Demir, Semanur Alıcı, Büşra Kederli, Aleyna Gökçe Başar, Mihrimah Sarıkaya, Aslıhan Öztürk, Senanur Ertürk, Rabia Yılmaz gümüş madalyayı boynuna geçirirken, Emir Karabulut, Emre Kutalmış, Mehmet Hasan Bozkurt, Gökhan Meriç, Esat Katkıcı, Nisa Özkaya, Yaren Gedik, Gülsude Karamukoğlu ve Gizem Ak bronz madalya kazandı.

Poomsae branşında ise ferdi olarak Hasan Erişik gümüş madalyanın sahibi olurke, Hasan Tok ve Mehmet Mermer bronz madalya kazandı. Gökhan Eyigün-Mehmet Mermer-Hasan Erişik ve Hasan Tok-Mehmet Fazıl Çalış-Nuri Tahta’dan oluşan 3’lü takımlarımız da şampiyonayı bronz madalya ile tamamladı.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yıldızlar 2014 Ankara Şampiyonası 6-7-8-9 Kasım

ANKARA İL TEMSİLCİSİ CANDEMİR EYİGÜN 6-7-8-9 KASIM YILDIZLAR 2014 ANKARA ŞAMPİYONASI İL TEMSİLCİSİ CANDEMİR EYİGÜN’ÜN GENÇLK HİZMAETLERİ

Mamak Kaymakamlığı Cumhuriyet Kupası 30-31 EKİM

MAMAK GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ ’’MAMAK KAYMAKAMLIĞI CUMHURİYET KUPASI’’ MÜSABAKA TALİMATI VE GÖREVLİ HAKEMLER YARIŞMA

Grand Prix 3. Seri Müsabakaları Manchester

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından düzenlenen Grand Prix 3. Seri Müsabakaları, İngiltere’nin Manchester şehrinde yapılıyor. 24-26

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI